Aleksandar Djordjevic, Teodosic’i Neden Almadığını Açıkladı

0
2028

Sırbistan Milli Takımı ile Eurobasket 2017’de gümüş madalya kazanan coach Aleksandar Djordjevic, Milos Teodosic‘i neden şampiyona kadrosuna almadığına açıklık getirdi.

2021’e kadar Kartallarda görevde kalacağı açıklanan Djordjevic’in “NIN” dergisi ile yaptığı röportajda milli takımın oyun kurucusu Teodosic’i kadroya almama kararını kendisinin verdiğini söyledi.

50 yaşındaki tekknik adam, ”Karar tümüyle benimdi! Bunu ilk kez kamuoyuna söylüyorum. Onun arkasına saklanmak istemiyordum ve Milos yeterince hazır değildi. Hepimizden çok oyuncuların sağlığına dikkat etmeliyiz ve fazlasıyla buna ihtiyacımız var. Ona bu turnuvayı atlamasını söyleyerek, sorumluluğu üzerime aldım. Ona hizmetleri için minnettar olduğumu da söyledim” şeklinde görüş bildirdi.

Eurobasket’te şampiyonluğu kaçırma nedeni olarak birkaç şeyin eksik olduğunun altını çizen Djordjevic, ”Her şeyden önce, Slovenlerin ekstra sahip olduğu bir dinlenme gününe sahip değildik. Birçok kişi bunu anlayamaz ancak oyuncunun dinlenmesi bu turnuvada olduğu gibi çok önemlidir. Ve bir gün çok şey ifade eder. İkinci olarak yalnızca Stefan Markovic veya Nikola Kalinic’den biri olsaydı, bunun başka bir hikaye olacağına inanıyorum. Markovic’i ikna etmeye çalıştım, kalbi hep milli takımdaydı. Kendisine her gün mesajlar gönderdim. Onu henüz bırakmadım, tekrar deneyeceğim” dedi.

Derleyen: Basketball.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz