Aleksandar Djordjevic: Bu Takıma İnanıyorum

0
448

Rio Olimpiyat Oyunları’nın gümüş madalyalı ekibi Sırbistan’da coach Aleksandar Djordjevic, kadrosunda yer alan oyunculara sonuna kadar inandığını söyleyerek, ‘‘Onlarla her şey mümkün!’‘ dedi.

Yaşanan sakatlık sorunlarıyla sıkıntı yaşayan ve en son takımın lideri Milos Teodosic‘in Eurobasket 2017’de yer alamayacak olmasına karşın moralini yüksek tutmaya çalışan Djordjevic, oyuncularının Eurobasket’te mutlaka madalya alabileceğine inanıyor.

Kartalların deneyimli teknik adamı, 1998 Dünya Kupası’nda altın madalya kazanan ve kendisinin de yer aldığı Yugoslavya Milli Takımının da aynı sorunlarla boğuştuğunu yakın çevresine söylediği öğrenildi.

Hatırlanacağı 1998’de Predrag Danilovic, Zoran Savic ve Vlade Divac gibi yıldız oyuncularından mahrum mücadele eden Yugoslavya, Dünya Şampiyonu olmayı başarmıştı.

Aleksandar Djordjevic tüm sorunlara rağmen başarılı olmaya devam edeceklerine inandığını söyleyerek, ”Her şey mümkün ama ben bu adamlara sonuna kadar inanıyorum ve tutkuları hep aynı düzeyde kalıyor’‘ dedi.

Takımda yer alan herkesin başarıyı hak ettiğinin altını çizen 50 yaşındaki teknik adam, ”Her gün çok fazla çalışıyorlar, son derece özverili davranıyorlar. Onları hak ettiklerinden dolayı övüyorum. Sakatlıklar konusunda ise konuşmamıza gerek yok. Neden bazı oyuncuların olmadığının farkındayız. Ancak hala en iyi 12 forma için savaşan 14 oyuncu var” şeklinde görüşlerini açıkladı.

Milos Teodosic’in beklenmedik sakatlık sürecinin uzaması ve yıldız oyun kurucunun kadro dışı kalmasının doğal olarak Sırbistan’ın oyun sistemini değiştireceğini bildiren Aleksandar Djordjevic, ”Bunun için daha derin bir analiz gerekli, şimdi zamanı değil’‘ dedi.

İyi hazırlanmış ve güçlü takımlarla maçlar yaptıklarını söyleyen başarılı teknik adam, Akropolis turnuvasında karşılaşacağı rakipleri hakkında ise ”İtalya aldıkları sonuçlara bakılmaksızın ciddi bir takım.. Madalya adayları arasında gösterdiğim Yunanistan ise hiç şüphesiz Giannis Antetokounmpo olmadan da sorunlarını giderecektir. Gürcistan, fiziksel açıdan iyi bir takım. Ayrıca yeni bir coach ve uzun süre beraber oynadıkları için tehlikeli bir ekip. Bu nedenlerle bu turnuva bizim için iyi bir sınav olacaktır. Bundan sonra Belgrad’da bazı şeyler yapıp, Avrupa Şampiyonasına kadar hazırlanacağız” yorumunu yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz