Adım Adım…

0
1265

Eurobasket’te A Millilerin oynayacağı Letonya maçı turnuvanın gidişatını belli edecek. Grupta üçüncü olmak çeyrek final şansımızı yüzde olarak arttıracak. Peki, bizi neler bekliyor, kısaca bir bakalım.

Turnuva içinde farklı bir şeyler olacaksa buna en yakın takım Letonya. Her pozisyonda değerli oyuncuları ve kenardan gelen oyuncu desteğine de sahip. Eşleşme problemi yaşayacağımız oyuncu sayısı oldukça fazla. Bunların başında Kristaps Porzingis (2.21 m) ve Janis Timma (2.01 m) geliyor.

Mutlaka yardım savunmasını doğru yerlerde yapmamız gerekecek. Oyun kurucu baskısı bu maçta savunmamızın temeli olacaktır. Sete set kalmak avantaj olacaktır. Baskı zamanlamasını iyi yapmakta gerekecektir. Eksik yakalandığımız anlarda skor ve hücum ribaundu yapacak potansiyelleri var.

Amaç maçı son çeyreğe bırakarak taraftar desteği ile çoşkuyu bu dakikalarda yakalamak olacaktır. Hücumda ise Semih’in 1×1 tercihlerden olurken, üçlük isabetleri için top paylaşımı da gerekecektir.

Gelişen hücum düzenlerimizi düşünürsek, faul çizgisine de gelmek skorumuzu arttıracaktır.

Güzel taraf ise şu ana kadar oynadığımız maçlarda yenmek ya da yenilmek dışında Letonya karşısında olabileceğimiz en iyi şekilde sahada yer alacak olmamızdır.

İhsan BAYÜLKEN
ihsan.bayulken@basketball.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz