A Milliler’i Metecan Birsen Ateşledi Cedi Osman Hayat Verdi

0
0

FIBA Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Yunanistan‘da düzenlenen Akropolis Turnuvası‘nda A Milli Takımımız üçüncü maçında İtalya‘yı 72-70 mağlup etti.

Turnuvanın ilk maçında Sırbistan’a 87-72, ikinci maçında Yunanistan’a 84-70’lik skorlarla kaybeden A Milliler, hazırlık dönemindeki üçüncü ciddi maçında ise İtalya’yı son çeyrekteki etkili oyunuyla devirdi.

Maça iyi başlayan İtalya ilk çeyrekte 7 sayılık fark yakalarken, ikinci çeyrekte hücumda toparlanan millilerimiz, bu dakikalarda 26 sayı buldu ve soyunma odasına da 38-35’le önde girdi.

Üçüncü çeyrekte ise İtalya soyunma odasından adeta fırtına gibi bir dönüş yaparken, çeyreğin son 2 dakikalık bölümüne girilirken 56-44’le öne geçti ve farkı çift hanelere çıkardı. A Milliler, son çeyreğe 61-48’lik skorla geride girdi.

Son çeyreğe hareketli başlayan millilerimiz, Metecan Birsen ve Cedi Osman’ın üst üsta basketleriyle ilk 4 dakika geride kalırken skoru 66-59 yaptı ve fark tek hanelere indi. Bitime 4 dakika kala Furkan Kormaz 66-63’le farkı 3’e çekti. Metecan Birsen son 2 dakikaya girilirken 67-67’yle skora eşitlik getirdi.

Metecan Birsen’in son çeyrekte getirdiği enerji, Cedi Osman’ın sorumluluk alması ve iyi savunma bu maçta millilerin kazanmasında önemli etken oldu.

A Milliler’de Cedi Osman 20 sayı yaparken, Ersan İlyasova 16 sayı, Furkan Korkmaz 12 sayı ve Metecan Birsen 7 sayı yaptı.

İtalya’da Alessandro Gentile 26 sayıyla oynarken, Daniel Hackett 16 sayı ve Jeff Brooks 7 sayı yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz