11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri Tamamlandı

0
0

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2005 yılından bu yana organize edilen 11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nde üçüncü gün eğitiminin ardından tamamlandı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda kalabalık bir katılımcı grubuna ev sahipliği yapan seminer, TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs’ün kapanış konuşmasının ardından tamamlandı.

Üç gün süren 11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nin üçüncü ve son günün ilk oturumunda; Fenerbahçe Doğuş Yardımcı Antrenörü Erdem Can, ‘Yardımcı Antrenörün Görevleri, maç stratejisinde hazırlıklar ve başantrenör ile iletişim’ konulu oturum gerçekleştirildi.

Seminerin ikinci oturumunda ise Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, ‘Fenerbahçe Doğuş Hücum Sisteminde Pick & Roll, Spacing ve Özel Oyunlar & Soru – Cevap’ konularındaki bilgi aktarımı üzerine eğitim verdi.

980’i Türk, 50’den fazla yabancı toplamda 1000’nin üzerinde antrenörün akredite olduğu 11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nde Lübnan, Ürdün, Cezayir, Fas, Tunus, İran, Mozambik, Bulgaristan, Makedonya, Romanya, Kosova ve İsviçre gibi 12 farkı ülkeden antrenör ağırlandı.

Acıbadem Grup, Kuzeyden Su, Mercedes-Benz, Ribaund Dergisi ve Voonka’nın sponsorluğunda gerçekleştirilen 11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri, basketbolun liderlerine ev sahipliği yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz